adapter piece, diam. 300x1,5 mm
KMH item number
3010147e
steel DC01, no coating, with earthing lugs
adapter piece, diam. 300x1,5 mm, steel DC01, no coating, with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 50 mm |
| dimensions b | 8 mm |
| dimensions c | 40 mm |
| dimensions dlw | 299 mm |
| dimensions dlw1 | 280 mm |
| dimensions e | 332 mm |
| dimensions f | 11,5 mm |
| dimensions g | 8 |
| coating | none |
| grounding lug | yes |
| material | DC01 |
| nominal width | 300 |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 2,4000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


