connecting piece, diam. 500x3 mm
KMH item number
5031013e
steel DC01, powder coated (RAL 7032), with earthing lugs
connecting piece, diam. 500x3 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032), with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 55 mm |
| dimensions b | 5 mm |
| dimensions c | 30 mm |
| dimensions dlw | 498 mm |
| dimensions dn | 500 mm |
| dimensions e | 538 mm |
| dimensions f | 9,5 mm |
| dimensions g | 8 |
| coating | powder coated |
| grounding lug | yes |
| material | DC01 |
| nominal width | 500 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7305 31 00 |
| weight in kg | 3,6500 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


