flange, diam. 150x6 mm
KMH item number
01561301-1
similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL color)
flange, diam. 150x6 mm, similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL color)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions b | 6 mm |
| dimensions c | 35 mm |
| dimensions dlw | 155 mm |
| dimensions dn | 150 mm |
| dimensions e | 191 mm |
| dimensions f | 11,5 mm |
| dimensions g | 8 |
| coating | powder coated (RAL) |
| material | DC01 |
| nominal width | 150 |
| material thickness | 6 mm |
| flange | Flansch T2 |
| Commodity statistical number | 7307 91 00 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


