flange, diam. 350x5 mm
KMH item number
03511201-1
similar R1-K (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL color)
flange, diam. 350x5 mm, similar R1-K (DIN 24154), steel DC01, powder coated inside and outside (RAL color)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions b | 5 mm |
| dimensions c | 30 mm |
| dimensions dlw | 355 mm |
| dimensions dn | 350 mm |
| dimensions e | 392 mm |
| dimensions f | 9,5 mm |
| dimensions g | 8 |
| coating | powder coated (RAL) |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 350 |
| material thickness | 5 mm |
| flange | Flansch R1 |
| conductivity | no |
| Commodity statistical number | 7307 91 00 |
| weight in kg | 1,1500 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


