flange, diam. 450x8 mm
KMH item number
04581301-1
similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL color)
flange, diam. 450x8 mm, similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL color)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions b | 8 mm |
| dimensions c | 40 mm |
| dimensions dlw | 454 mm |
| dimensions dn | 450 mm |
| dimensions e | 497 mm |
| dimensions f | 11,5 mm |
| dimensions g | 12 |
| coating | powder coated (RAL) |
| material | DC01 |
| nominal width | 450 |
| material thickness | 8 mm |
| flange | Flansch T2 |
| Commodity statistical number | 7307 91 00 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


