flange, diam. 600x5 mm
KMH item number
06010201
similar R1-K (DIN 24154), steel DC01, no coating
flange, diam. 600x5 mm, similar R1-K (DIN 24154), steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions b | 5 mm |
| dimensions c | 35 mm |
| dimensions dlw | 606 mm |
| dimensions dn | 600 mm |
| dimensions e | 641 mm |
| dimensions f | 9,5 mm |
| dimensions g | 12 |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 600 |
| material thickness | 5 mm |
| flange | Flansch R1 |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 91 00 |
| weight in kg | 2,2100 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


