flange for insertible pipe, diam. 250/248
KMH item number
z1006213
similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL)
flange for insertible pipe, diam. 250/248, similar T2 (DIN 24154), steel DC01, powder coated (RAL)
| dimensions b | 6 mm |
|---|---|
| dimensions c | 35 mm |
| dimensions dlw | 254 mm |
| dimensions dn | 250 mm |
| dimensions e | 292 mm |
| dimensions f | 11,5 mm |
| dimensions g | 8 mm |
| coating | powder coated (RAL) |
| material | DC01 |
| nominal width | 250 |
| material thickness | 6 mm |
| flange | Flansch T2 |
| Commodity statistical number | 7307 91 00 |


