fork piece 30°, diam. 560x2 mm
KMH item number
5620030
steel DC01, no coating
fork piece 30°, diam. 560x2 mm, steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 1.300 mm |
| dimensions b | 1.100 mm |
| dimensions c | 45 mm |
| dimensions dlw | 558 mm |
| dimensions dn | 560 mm |
| dimensions e | 1.175 mm |
| dimensions f | 120 mm |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| degree | 30 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 560 |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 52,0000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


