insertible pipe, diam. 250x1,5 mm
KMH item number
2510007
500 mm lang, steel DC01, no coating
insertible pipe, diam. 250x1,5 mm, 500 mm lang, steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 493 mm |
| dimensions b | 25 mm |
| dimensions c | 245 mm |
| dimensions dlw | 249 mm |
| dimensions dn | 250 mm |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| length | 500 mm |
| material | DC01 |
| nominal width | 250 |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7306 30 80 |
| weight in kg | 4,6200 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |







