jet cap, diam. 120x2 mm
KMH item number
1222087-06
Steel DC01, galvanized, 2S. welded flange T2
jet cap, diam. 120x2 mm, Steel DC01, galvanized, 2S. welded flange T2
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 450 mm |
| dimensions b | 150 mm |
| dimensions c | 303 mm |
| dimensions dlw | 119 mm |
| dimensions dlw1 | 0 mm |
| dimensions dlw2 | 0 mm |
| dimensions dn | 120 mm |
| dimensions e | 250 mm |
| dimensions f | 0 mm |
| dimensions g | 0 mm |
| dimensions i | 0 mm |
| dimensions r | 0 mm |
| coating | galvanized |
| grounding lug | no |
| length | 0 mm |
| degree | 0 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 120 |
| maximum temperature | 0 °C |
| minimum temperature | 0 °C |
| maximum temperature (short-term) | 0 °C |
| material thickness | 2 mm |
| flange | mit Flansch T2 (verschweißt) |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight | 0 kg |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


