KMH vario pipe-clamp version 2, diam. 80x3 mm
KMH item number
0832162
steel DC01, galvanized
KMH vario pipe-clamp version 2, diam. 80x3 mm, steel DC01, galvanized
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 80 mm |
| dimensions b | 75 mm |
| dimensions c | 136 mm |
| dimensions dn | 80 mm |
| coating | galvanized |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 80 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7326 90 98 |
| weight in kg | 0,4000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


