KMH vario pipe-clamp version 3, diam. 560x3 mm
KMH item number
5631361-1
steel DC01, powder coated (RAL color)
KMH vario pipe-clamp version 3, diam. 560x3 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL color)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 562 mm |
| dimensions b | 340 mm |
| dimensions dn | 560 mm |
| dimensions e | 326,5 mm |
| dimensions f | 8 mm |
| dimensions g | 510 mm |
| coating | powder coated (RAL) |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 560 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | no |
| Commodity statistical number | 7326 90 98 |
| weight in kg | 2,9500 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


