KMH vario pipe-clamp version 4, diam. 450x3 mm
KMH item number
4530362
steel DC01, no coating
KMH vario pipe-clamp version 4, diam. 450x3 mm, steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 452 mm |
| dimensions b | 281 mm |
| dimensions dn | 450 mm |
| dimensions e | 269,5 mm |
| dimensions f | 8 mm |
| dimensions g | 510 mm |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 450 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7326 90 98 |
| weight in kg | 4,8500 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


