non-return valve, diam. 150x2 mm
KMH item number
1523175
stainless steel 1.4301, blasted
non-return valve, diam. 150x2 mm, stainless steel 1.4301, blasted
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 250 mm |
| dimensions b | 135 mm |
| dimensions c | 120 mm |
| dimensions dlw | 149 mm |
| dimensions dn | 150 mm |
| dimensions e | 35 mm |
| dimensions f | 280 mm |
| dimensions g | 425 mm |
| coating | blasted |
| activity | manually operated |
| flap seal | no |
| grounding lug | no |
| material | 1.4301 |
| nominal width | 150 |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 8481 30 91 |
| weight in kg | 8,7000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


