non-return valve, diam. 224x2 mm
KMH item number
2221175-2D
steel DC01, powder coated (RAL 7032)
non-return valve, diam. 224x2 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 350 mm |
| dimensions b | 200 mm |
| dimensions c | 150 mm |
| dimensions dlw | 219 mm |
| dimensions dn | 224 mm |
| dimensions e | 35 mm |
| dimensions f | 400 mm |
| dimensions g | 525 mm |
| ATEX execution | ATEX zone 20 (inside) / zone 21 (outside) |
| coating | powder coated |
| activity | manually operated |
| flap seal | no |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 224 |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | no |
| Commodity statistical number | 8481 30 91 |
| weight in kg | 17,0000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


