pipe bend 90° R=2D, diam. 150x1,5 mm
KMH item number
1510016e
steel DC01, no coating, with earthing lugs
pipe bend 90° R=2D, diam. 150x1,5 mm, steel DC01, no coating, with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions dlw | 149 mm |
| dimensions dn | 150 mm |
| dimensions r | 300 mm |
| coating | none |
| grounding lug | yes |
| degree | 90 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 150 |
| radius | R=2D |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 2,6300 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


