pipe, diam. 175x2 mm
KMH item number
1723001e
2000 mm lang, stainless steel 1.4301, blasted, with earthing lugs
welded pipe, diam. 175x2 mm, 2000 mm lang, stainless steel 1.4301, blasted, with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 1.986 mm |
| dimensions dlw | 174 mm |
| dimensions dn | 175 mm |
| coating | blasted |
| grounding lug | yes |
| length | 2.000 mm |
| material | 1.4301 |
| nominal width | 175 |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7306 40 20 |
| weight in kg | 16,7700 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


