pipe, diam. 200x3 mm
KMH item number
2031003e
500 mm lang, steel DC01, powder coated (RAL 7032), with earthing lugs
welded pipe, diam. 200x3 mm, 500 mm lang, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032), with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 488 mm |
| dimensions dlw | 199 mm |
| dimensions dn | 200 mm |
| coating | powder coated |
| grounding lug | yes |
| length | 500 mm |
| material | DC01 |
| nominal width | 200 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7306 30 80 |
| weight in kg | 7,4000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


