pipe, diam. 560x3 mm
KMH item number
5631001
2000 mm lang, steel DC01, powder coated (RAL 7032)
welded pipe, diam. 560x3 mm, 2000 mm lang, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 1.986 mm |
| dimensions dlw | 558 mm |
| dimensions dn | 560 mm |
| coating | powder coated |
| grounding lug | no |
| length | 2.000 mm |
| material | DC01 |
| nominal width | 560 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | no |
| Commodity statistical number | 7305 31 00 |
| weight in kg | 82,8600 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


