ring seal, diam. 630, mat. Viton
KMH item number
6300412
ring seal, diam. 630, mat. FKM
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| coating | none |
| grounding lug | no |
| material | FKM |
| nominal width | 630 |
| maximum temperature | 200 °C |
| minimum temperature | –20 °C |
| maximum temperature (short-term) | 300 °C |
| conductivity | no |
| color | brown-red |
| Commodity statistical number | 3926 90 97 |
| weight in kg | 0,0000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


