sealing ring, diam. 120, mat. Si
KMH item number
1200558
2 mm piping, fits also for connections of parts with 1,5 + 2 mm wall-thickness, conductive with stainless steel or galvanized piping
sealing ring, diam. 120, mat. silicone (2mm, conductive with stainless steel or galvanized piping), fits also for connections of parts with 1,5 + 2 mm wall-thickness
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| coating | none |
| grounding lug | no |
| material | Si |
| nominal width | 120 |
| maximum temperature | 200 °C |
| minimum temperature | –60 °C |
| maximum temperature (short-term) | 250 °C |
| conductivity | yes |
| color | black/blue |
| Commodity statistical number | 3926 90 97 |
| weight in kg | 0,0200 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


