segment 05°, diam. 250x1,5 mm
KMH item number
2512027e
steel DC01, galvanized, with earthing lugs
segment 05°, diam. 250x1,5 mm, steel DC01, galvanized, with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions dlw | 249 mm |
| dimensions dn | 250 mm |
| dimensions r | 470 mm |
| coating | galvanized |
| grounding lug | yes |
| degree | 5 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 250 |
| radius | R=D |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 0,6800 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


