segment 05°, diam. 300x1,5 mm
KMH item number
3011027e
steel DC01, powder coated (RAL 7032), with earthing lugs
segment 05°, diam. 300x1,5 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032), with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions dlw | 299 mm |
| dimensions dn | 300 mm |
| dimensions r | 490 mm |
| coating | powder coated |
| grounding lug | yes |
| degree | 5 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 300 |
| radius | R=D |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 0,6400 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


