segment 15°, diam. 300x1,5 mm
KMH item number
3017026
stainless steel 1.4571, blasted
segment 15°, diam. 300x1,5 mm, stainless steel 1.4571, blasted
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions dlw | 299 mm |
| dimensions dn | 300 mm |
| dimensions r | 310 mm |
| coating | blasted |
| grounding lug | no |
| degree | 15 ° |
| material | 1.4571 |
| nominal width | 300 |
| radius | R=D |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 29 80 |
| weight in kg | 1,0900 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


