T-piece, diam. 560x2 mm
KMH item number
5620028
steel DC01, no coating
T-piece, diam. 560x2 mm, steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 750 mm |
| dimensions b | 100 mm |
| dimensions dlw | 558 mm |
| dimensions dn | 560 mm |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| material | DC01 |
| nominal width | 560 |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 22,9100 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


