T-piece, diam. 630x3 mm
KMH item number
6331028e-1
steel DC01, powder coated (RAL color), with earthing lugs
T-piece, diam. 630x3 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL color), with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 830 mm |
| dimensions b | 100 mm |
| dimensions dlw | 628 mm |
| dimensions dn | 630 mm |
| coating | powder coated (RAL) |
| grounding lug | yes |
| material | DC01 |
| nominal width | 630 |
| material thickness | 3 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 41,2500 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


