throttle valve, diam. 150x2 mm
KMH item number
1521075e
steel DC01, powder coated (RAL 7032), with earthing lugs
throttle valve, diam. 150x2 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032), with earthing lugs
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 150 mm |
| dimensions b | 133 mm |
| dimensions c | 96 mm |
| dimensions dlw | 149 mm |
| dimensions dn | 150 mm |
| coating | powder coated |
| activity | manually operated |
| flap seal | no |
| grounding lug | yes |
| material | DC01 |
| nominal width | 150 |
| maximum temperature | °C |
| minimum temperature | °C |
| maximum temperature (short-term) | °C |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 8481 80 85 |
| weight in kg | 2,2000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


