two-way asymmetrical valve 45°, diam. 224x2 mm
KMH item number
2221243F3
steel DC01, powder coated (RAL 7032)
two-way asymmetrical valve 45°, diam. 224x2 mm, steel DC01, powder coated inside and outside (RAL 7032)
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| drive | pneumatic double-action cylinder unit (24 V DC) |
| coating | powder coated |
| activity | pneumatically operated |
| flap seal | no |
| grounding lug | no |
| degree | 45 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 224 |
| current | DC |
| protection class | IP65 |
| control voltage | 24 V |
| material thickness | 2 mm |
| conductivity | no |
| Commodity statistical number | 8481 80 85 |
| weight in kg | 0,0000 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


