Y-piece 60°, diam. 150x1,5 mm
KMH item number
1510037
steel DC01, no coating
Y-piece 60°, diam. 150x1,5 mm, steel DC01, no coating
| Remark | measurements for 2 mm piping |
|---|---|
| dimensions a | 175 mm |
| dimensions b | 75 mm |
| dimensions dlw | 149 mm |
| dimensions dn | 150 mm |
| coating | none |
| grounding lug | no |
| degree | 60 ° |
| material | DC01 |
| nominal width | 150 |
| material thickness | 1,5 mm |
| conductivity | yes |
| Commodity statistical number | 7307 99 80 |
| weight in kg | 1,9100 |
| Remark | mistakes and amendments reserved |


